4 головні тези Конференції ICC-FIDIC щодо будівельних договорів та вирішення спорів

Міжнародна торгова палата (ICC) та Міжнародна федерація інженерів-консультантів (FIDIC) провели щорічну спільну конференцію щодо будівельних контрактів та вирішення спорів у Тбілісі, Грузія.

Понад 100 учасників із 29 країн взяли участь у заходах високого рівня, щоб обмінятися думками щодо арбітражів ICC, контрактів FIDIC та процедури розгляду претензій та суперечок у будівельному секторі та мережах з провідними лідерами галузі.

Суддя Верховного суду Грузії Ніно Бакакурі та міністр юстиції Теа Цулукиані підкреслили важливість механізмів вирішення суперечок щодо будівництва

“Є багато нових положень у правилах, що регулюють будівельні контракти та будівельні суперечки за контрактами FIDIC. У той же час Грузія активізувала свої зусилля, спрямовані на перетворення країни на регіональний центр для вирішення арбітражу та альтернативного вирішення спорів, що сприяло би бізнесу та сприятливому для інвестицій середовищі в країні “, – заявила пані Цулукиані в своєму зверненні. Пані Цулукиани пояснила, як різні установи грузинського уряду використовують контракти FIDIC і зазначають, що ці типи документів часто залучаються іноземними компаніями, що має міжнародний вимір у вирішенні суперечок із державним замовником.

Далі, торкнувшись важливості механізмів врегулювання суперечок, пан Бакакурі також додав: “У Грузії нині реалізуються та продовжуються проекти в галузі інфраструктури та будівництва. Таким чином, особливо важливо сприяти належним правовідносинам між усіма сторонами, що беруть участь у реалізації таких проектів; сприяти уникненню суперечок; і запропонувати альтернативні механізми вирішення спорів, які спрощують фігурантів справ та судів. Ми завжди зацікавлені в пошуку шляхів сторонами, аби уникати або врегульовувати спори без судів “.

Міжнародний арбітражний суд та Уряд Грузії підписали Меморандум про взаєморозуміння.

Коментуючи результати Конференції для ЗМІ, голова ICC Грузії Фаді Аслі заявив: “Це партнерство заохотить інвесторів приїхати до Грузії з Центральної Азії та Східної Європи і зробить Грузію важливим гравцем в регіоні. Загалом це покращить позицію країни в міжнародних рейтингах і позитивно вплине на репутацію країни як гарного місця для інвестицій “.

Суд МКС має на меті сприяти розробці існуючих процедур врегулювання суперечок та інфраструктури для підтримки суперечок по всьому шляху, який зветься Шовковим. Для цього Грузія має ідеальне географічне місцеположення – на перехресті Західної Азії та Східної Європи.

До відома: статистика вирішення спорів ICC 2017 року свідчить, що будівельні та інженерні суперечки займають чверть всіх арбітражних рішень ICC, тоді як фінансовий та страховий сектори в середньому складають ще 20%. Зокрема значну частину, з цих будівельних та інженерних справ, 32,6% були представлені сторонами з Центральної та Східної Європи.

Коментуючи складність таких справ, заступник голови Асоціації арбітрів Грузії Лаша Нодія заявив: “Суперечливі питання можуть включати терміни, витрати, розбіжності у проектах, компенсацію за додаткову роботу та інші подібні питання … Якість, звичайно, також одна найважливіших компонентів. Уявіть, що інфраструктурні проекти, які обговорюються та вирішуються у відношенні до контрактів, – це не тому, що одна сторона є поганою, або одна сторона не хоче бути обманутою, а тому, що це складний проект, що включає складну роботу для залучення експертів “.

У дводенній конференції взяли участь міжнародні експерти, які торкнулися різноманітних актуальних питань щодо вирішення спорів та контрактів на будівництво.

Панельні обговорення були зосереджені на широкому колі питань, включаючи те, як процедура ICC в надзвичайних ситуаціях арбітражу функціонує в контексті будівництва; питання відповідальності протягом втілення проекту; застосування та виконання рішення Спостережної ради з питань арбітражу в різних юрисдикціях; особливості та можливості проектів та суперечок, пов’язаних з інфраструктурою; та операція на практиці угод щодо ухилення від суперечки та вирішення у контрактах FIDIC.

В ході конференції учасники дійшли згоди щодо наступних напрямків з метою покращення своєї діяльності та розширення професійної мережі.

Конференція ICC-FIDIC це щорічний захід – який є ідеальною можливістю для практикуючих юридичних фахівців у галузі будівництва обмінятися думками з колегами та зустрітися з лідерами галузі, обличчям до обличчя. Учасники обмінялися досвідом щодо підходів і вирішень завдань. Отримали практичні демонстрації фундаментальних прийомів та стратегій; і напрацювали необхідні зв’язки, щоб перспективно розширити свою діяльність.