За ініціативи Віце-президента ICC Ukraine Тараса Демкури проект “Життя в стилі Еко” відтепер і у Львівському університеті

4 грудня у Львівському національному університеті ім. Івана Франка за підтримки студентів, викладачів та НТО відбулося відкриття проекту «ECO LIFE: життя у стилі еко». Ініціативу підтримали Львівська міська рада, соціально відповідальні бізнесмени та громадськість.

З вітальним словом до присутніх звернувся Володимир Мельник, ректор Львівського національного університету ім. Івана Франка, який повідомив, що проблема взаємодії людини і природи більш фундаментальна, ніж ми собі уявляємо, вона є драматичною у своїх нинішніх виявах. Ми по-новому повинні подивитися на ідеологію, філософію, парадигму взаємодії людини та природи. Щоб вижити, ми повинні побудувати нову етику! Не етику підкорення, перетворення природи, а етику виживання, співпраці з природою. Проект «ECO LIFE: життя у стилі еко» став можливим за сприяння Львівської міської ради. На відкритті виступив Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку Львівської міської ради. Він зазначив, – «Все починається з усвідомлення того, наскільки наші буденні кроки впливають на те, що глобально відбувається у світі.  Наприклад, маленька вулична кав’ярня може продати 300-500 горняток кави в день. Це продукує чималу купу використаного одноразового посуду, який йде на полігон. Достатньо взяти за звичку мати при собі багаторазові горнятка, і це набагато зменшить кількість сміття, яким завалені полігони. Така сама ситуація з поліетиленовими пакетами – це проста річ, яка залежить від людської звички. То ж давайте починати з простих речей – це працює!».

Ростислав Михайлишин, декан економічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка, наголосив на тому, що учбовий заклад, як один із прогресивних, підтримує подібні ініціативи, якою став проект «ECO LIFE: життя у стилі еко». Це суспільно-орієнтована складова трансформації еко-свідомості суспільства та бізнесу, актуалізації екологічної проблематики через популяризацію ефективності еко-виробництва та еко-технологій.

Проект «ECO LIFE: життя у стилі еко» передбачає організацію низки круглих столів за напрямами: HoReCa; установи, організації та офіси; дитячі дошкільні заклади та заклади середньої освіти; домогосподарства; також навчання, моніторинг проблематики по напрямах, написання проектів та їх представлення.