19 Сер

За ініціативи Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством, Державної служби інтелектуальної власності України, Державної митної служби України, Міністерства внутрішніх справ України, Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати (ICC Ukraine) 27 квітня 2012 року в Україні стартувала просвітницька кампанія «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні».

З метою підвищення рівня обізнаності українського суспільства щодо прав інтелектуальної власності та наслідків їх порушення Український альянс по боротьбі з підробками та піратством (УАПП) та Київська міська державна адміністрація (КМДА) проводять чергову просвітницьку акцію для киян та гостей міста.

Захід відбудеться 3 вересня 2015 року з 14.00 до 17.00 у Києві в парку ім. Тараса Шевченка навпроти головного корпусу КНУ.

Під час соціальної акції «Я купую справжнє! Я не купую підробок!» учасники:

–          дізнаються про проблему виробництва та споживання підробок, шляхи її розв’язання;

–          отримають поради експертів як не купити підробку;

–          візьмуть участь у анкетному опитуванні;

–          ознайомляться із  експонатами з Музею підробок УАПП, який буде розгорнутий на основній алеї парку. До уваги публіки будуть запропоновані зразки підробок: одяг, взуття, іграшки, різноманітні аксесуари, цигарки, леза для гоління, агрохімічні та хімічні засоби;

–          візьмуть участь у майстер-класі з графіті на тему боротьби з підробками.

На згадку всі учасники отримають пам’ятні сувеніри з гаслами «Я купую справжнє! Я не купую підробок!» («I Buy Real! I Don’t Buy Fakes!»).

До участі у заході запрошуються всі бажаючі. 

 Довідкова інформація про проблему підробок та просвітницьку кампанію «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні»

Виготовлення та продаж контрафактних товарів — це глобальна, пов’язана з багатомільярдним обігом проблема, що має серйозні економічні, соціальні й екологічні наслідки для держав і споживачів. За останніми оприлюдненими даними ООН, обіг контрафактних товарів у світі оцінюється в $ 250 млрд. на рік. Підробляють майже всі товари загального вжитку, а підробки продаються ледь не в усіх країнах світу. Це дуже вигідний бізнес, який існує лише тому, що правопорушники спираються на незмінно високий попит на дешеві товари за низьких витрат на їх виготовлення й розповсюдження і не бояться жорсткого покарання за цей вид злочину. Водночас виробництво, поширення і придбання підробок сприяють фінансуванню організованих злочинних груп, шкодять здоров’ю та безпеці самих споживачів, а також збільшують екологічні проблеми.

Метою  кампанії “Дні боротьби з підробками та піратством в Україні” є забезпечення захисту прав інтелектуальної власності, підтримка вітчизняного виробника та підвищення обізнаності українського суспільства стосовно негативних наслідків, пов’язаних із виробництвом та збутом контрафактних і піратських товарів, для кожного нашого громадянина окремо та економіки держави в цілому. Українці повинні розуміти, що купуючи товари сумнівного походження, вони ризикують своїм здоров’ям, стають співучасниками злочину, фінансують організовану злочинність та ставлять під удар всю систему виробництва якісних товарів у країні.

З детальною інформацією про хід просвітницької кампанії можна ознайомитись на сайті: http://uaacp.org.