16 Кві

Про це Президент Українського Національного комітету Міжнародної Торгової Палати ICC Ukraine сказав, виступаючи на Першому Національному форумі з підтримки експорту, що відбувся у м. Києві 16 квітня.

За словами Володимира Щелкунова, 2014 рік суттєво змінив структуру української зовнішньої торгівлі. Підписання та ратифікація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, а також надання Україні автономних торгівельних преференцій з боку ЄС значно поліпшили умови для виходу українських компаній на європейські ринки. Одночасно, внаслідок війни Росії проти України зменшилась частка Російської Федерації у структурі зовнішньої торгівлі України.

Подібна ситуація вимагає від українського бізнесу адаптації до нових умов та більш активного просування своєї продукції на європейських та інших міжнародних ринках.

Одним з дієвих інструментів для бізнесу у пошуку нових ринків збуту та встановлення ділових контактів закордоном є Рада експортерів України, створена при Міністерстві закордонних справ України, а також представництва провідних міжнародних бізнес-організацій, зокрема ICC.

 Так, ICC Ukraine розроблено Концепцію експортного потенціалу України, яку буде презентовано  29 квітня під час Міжнародної конференції “Перспективні ринки економічного співробітництва для розвитку національної економіки України” за участі представників Уряду України, послів іноземних держав та бізнесу.

 Крім того, у 2015 році ICC Ukraine продовжує  надання допомоги представникам вітчизняному бізнесу – розроблені продукти, спрямовані на підтримку експортерів, зокрема, система навчальних семінарів під егідою головного офісу ICC у Парижі.

У країнах, які є перспективними ринками для експортерів України, ICC Ukraine формує дієву платформу співробітництва шляхом створення постійно діючих представництв. Найближчім часом такі представництва відкриються у кількох країнах Перської затоки, які виявляють неабияку зацікавленість у співпраці з українським бізнесом.