ukraina

Географія: Україна знаходиться в східній Європі та має спільний кордон з Білорусією,  Молдовою, Росією, Угорщиною, Польщею, Румунією та Словаччиною. Має вихід до Чорного та Азовського морів.

Вона має територію в 603,700 квадратних кілометрів.

Столиця: Київ з населенням у приблизно 3 мільйони осіб. Інші важливі міста: Харків, Дніпропетровськ, Донецьк, Одеса.

Населення: 45.7 мільйонів. Більше 75% – Українці. Найбільша етнічна меншина – Росіяни (близько 17%) . Меншина Татар проживає на Кримському півострові.

Мова: Єдиною державною мовою є Українська. Однак Російська використовується частіше в повсякденному житті на сході, півдні та Кримському півострові.

Релігія: Більшість країни є ортодоксальною, послідовники розділяються між Московським та Київським патріархатом. Греко-Католицтво широко розповсюджене на півдні країни.

Історія: Більша частина сучасної України була в складі Російської Імперії за царських часів, а північно-західні території належали до Австро-Угорської імперії.

Насильницька колективізація сільського господарства за часів Сталіна у 1930х роках призвела до голоду, через який померли мільйони, і який пам’ятають тепер як Голодомор.

Після Російської Революції, Україна стала частиною СРСР як Українська Радянська Соціалістична Республіка. Вона Була окупована Нацистами підчас Другої Світової війни, після якої західні території стали частиною України.

Зростаюча невдоволеність Радянським режимом вилилась в ратифікацію декларації незалежності 24 серпня 1991 року, яка була підтверджена референдумом 1 грудня.

Найжахливіша світова атомна катастрофа сталася в Україні 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній станції. В ній загинуло 30 людей під час вибуху та ще близько 2500 пізніше, від захворювань спричинених катастрофою.

Економіка: Українське сільське господарство досягало 40% від всього виробництва СРСР. Важка індустрія та видобуток вугілля відіграють головну роль в національній економіці, особливо на сході.

Валюта: Гривня, впроваджена в Серпні 1996 року. Втратила 60% своєї вартості в минулій економічній кризі.

Оборона: Після розвалу СРСР, Україна була третьою в світі за обсягом атомної зброї, але підписала договір з Москвою та Вашингтоном в 1994. Україна передала свої боєголовки Росії в рамках програми роззброєння.

За часів Ющенка, Україна була націлена на членство в НАТО, але цій ініціативі протистояли його опоненти.

 

Корисні факти:                        

– Крізь територію України проходять чотири з десяти європейських транспортних коридорів.

– Україна володіє більш ніж 25% родючих чорноземів світу.

Україна –  крупний виробник зерна (вона входить до трійки найкрупніших виробників ячменя). Разом з Францією, Німеччиною та США – один з найкрупніших виробників цукрового буряка. Входить Україна також і в сімку найкрупніших виробників цукру, рослинного масла, свинини та картоплі. Входить до п’ятірки найбільших виробників меду.

– Україна займає 4 місце в світі за кількістю громадян з вищою освітою. Населення України відносять до найбільш освіченого , а кількість людей з вищою освітою на душу населення вище за середньоєвропейський рівень.

– Український «Південмаш» (Дніпропетровськ) виробляє найекологічніші ракетоносії в світі. Їх застосовують для відправки в космос комерційних вантажів в рамках міжнародного проекту  «Морський старт».