20 Лис

19 листопада 2015 відбувся підсумковий семінар «Імплементація положень Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі: виклики, можливості та потреби», на якому були представлені доповіді про готовність України до імплементації Угоди.

Семінар проходив за підтримки Європейської Економічної Комісії ООН (ЄЕК ООН), Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ), Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати (ICC Ukraine) у співпраці з Конференцією Організації Об’єднаних Націй з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД), Програми розвитку комерційного права Міністерства торгівлі США (CLDP), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міжвідомчої робочої групи зі спрощення процедур міжнародної торгівлі та логістики в Україні (МРГ), Київського національного торговельно-економічного університету (КНТЕУ), Асоціації транспортно-експедиторських та логістичних організацій України «Укрзовніштранс».

Захід організовано на платформі Міжвідомчої робочої групи зі спрощення процедур міжнародної торгівлі та логістики в Україні у форматі зустрічі з міжнародними організаціями, донорами та інвесторами при високому рівні представництва відповідних урядових установ в Україні.

Семінар відкрили президент ICC Ukraine, заступник Голови Міжвідомчої робочої групи зі спрощення процедур міжнародної торгівлі та логістики в Україні Володимир Щелкунов, заступник Міністра інфраструктури з питань євроінтеграції Оксана Рейтер, Регіональний радник, ЄЕК ООН Маріо Апостолов.

З доповіддю про потреби у додатковому часі й технічній допомозі для імплементації Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі (TFA) в Україні, що були виявлені зацікавленими відомствами, виступив представник Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Маріо Апостолов, Регіональний Радник, ЄЕК ООН представив звіт з оцінки готовності України до імплементації Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі. Звіт з оцінки готовності був підготовлений незалежними консультантами у співпраці з ЄЕК ООН і ЮНКТАД в рамках проекту технічного співробітництва ЄЕК ООН-Чехія за методологією ЮНКТАД з оцінки готовності до імплементації УСПТ.

Віктор Довгань презентував аналіз відповідності вимог Угоди СОТ щодо спрощення процедур торгівлі для України, розроблений Проектом Агентства США з міжнародного розвитку USAID з торговельної політики України.

Дмитро Скринька виступив з рекомендаціями семінару CLDP з питань імплементації в Україні Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі, організованому в червні 2015 року.

По завершенні доповідей учасники семінару та представники міжнародних організацій, донори та інвестори обговорили можливість надання допомоги у здійсненні подальших кроків з імплементації заходів Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі. В обговоренні взяли участь зокрема, представники МТЦ, GIZ, USAID, CLDP, Митної служби Великобританії, EUBAM та інші.

За результатами обговорення всі партнери з розвитку презентують свої плани допомоги відповідно до висновків доповідей, а також потреб і вимог українських державних контролюючих органів.