25 Тра

21 травня 2015 року відбулось чергове засідання Комісії Українського Національного Комітету Міжнародної Торгової Палати (ICC Ukraine) з питань енергоефективності, альтернативної та відновлюваної енергетики, присвячене використанню сонячної енергії.

Як відомо, найпотужніше джерело енергії – Сонце. Лише за 15 хвилин Сонце постачає на Землю стільки енергії, скільки вистачає людству на цілий рік. То, можливо, основне завдання людей сьогодні – навчитися використовувати енергію Сонця.

Відповідно до Національного плану дій з відновлювальної енергетики до 2020 року (затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 902) в Україні передбачено збільшення потужності усіх сонячних електростанцій (СЕС) до 2300 МВт, а виробництво електроенергії до 2420 ГВт/рік.

У 2014 році виробництво електроенергії в Україні становило 486,1 млн. кВт/год., теплової енергії ? 869,5 Гкал, а сумарна потужність усіх СЕС досягла 842,5 МВт, тоді як у 2010 році була всього 2,5 МВт.

Високі темпи зростання будівництва СЕС в Україні мають забезпечити значне збільшення питомої ваги СЕС в загальному енергетичному балансі держави.

Досвідом впровадження, підбору обладнання та будівництва СЕС на засіданні Комісії поділилися працівники відомих фірм, зокрема «Вайлант Група Україна» (Німеччина) та «Атмосфера» (Україна).

Під час дискусії були висловлені зауваження та побажання щодо стимулювання успішного розвитку впровадження сонячних технологій.

Залишається складною процедура отримання «зеленого» тарифу, відсутність компенсацій у разі придбання обладнання для цих технологій. Заслуговують на увагу пропозиції щодо організації виробництва подібного обладнання на українських підприємствах.

В роботі Комісії взяв участь та виступив із інформацією Віце-президент ІСС Ukraine Ігор Гресь.

Презентації учасників засідання.

 Инновации как традиция