03 Лют

2 лютого ц.р. відбулась зустріч генерального секретаря  Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати (ICC Ukraine) Володимира Михайлова та Посла Пакистану пана Аттар Аббас.

Генеральний секретар ICC Ukraine та Посол Пакистану обмінялись інформацією стосовно потреб ділових кіл обох країн, а також обговорили інституційні можливості  ICC Ukraine та Пакистану у зміцненні торговельно-економічних зв’язків між  державами.

Під час зустрічі йшлось, зокрема, про кооперацію зусиль  ICC Ukraine та Посольства Пакистану у просуванні інтересів бізнесу на ринки обох країн та здійснення необхідних заходів сприяння в усуненні певних перешкод.

Учасники зустрічі домовились про налагодження нових форматів співпраці з використанням можливостей ICC як провідної міжнародної організації бізнесу. Генеральний секретар ICC Ukraine та Посол Пакистану попередньо домовились про організацію весною цього року  візиту ділових кіл України до Пакистану та обговорили перспективу відкриття міжнародного центру ділового співробітництва ICC Ukraine у Пакистані, діяльність якого буде спрямовано на надання допомоги бізнесу у просуванні на ринки обох країн.

У 2014 році обсяг торгівлі товарами між Україною та Пакистаном сягнув нового максимуму та перевищив в півтора рази товарообіг за 2013 рік, показник якого також був рекордним в історії українсько-пакистанських двосторонніх відносин.

Протягом 2014 року обсяг торгівлі товарами між Україною та Пакистаном склав рекордний показник – 498,3 млн. дол. США.  При цьому, експорт українських товарів до Пакистану збільшився на 69,8% і становив 397,5 млн. дол. США, імпорт товарів – 100,8 млн. дол. США, позитивне сальдо для України склало 296,7 млн. дол. США. 

В українському експорті переважають зернові та олійні культури, продукція чорної металургії та машинобудування, молочна продукція. Пакистан переважно експортує до нашої країни текстильну продукцію, цитрусові, рис, пластмаси та полімерні матеріали.

DSC00820-2