Україна вперше презентувала Національний стенд у Китаї

Україна вперше представила свій Національний стенд, торговий, інвестиційний та туристичний потенціал на Міжнародній імпортній виставці у Китаї (China International Import Expo 2018), що проходить у Шанхаї.

Участь  України в CIIE 2018 була підтримана ЄБРР в рамках ініціативи EU4Business Європейського Союзу, які допомагають українським компаніям виходити на нові ринки.

Під час відкриття Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів привітав реальні кроки КНР до диверсифікації ринків та відкритості. У цьому він вбачає великий потенціал для поглиблення економічної співпраці між двома країнами. Особливо, беручи до уваги, що Україна є частиною ініціативи побудови економічного поясу «Великого шовкового шляху» та транзитного хабу між Європою та Азію.

Повідомляє прес-служба МЕРТ

«Торгові відносини між Україною і КНР стають міцнішими з кожним роком. Наш товарообіг зростає, але перспективи значно більші. Тому такою важливою є презентація Національного стенду України на масштабній імпортній виставці у Китаї, де Україну представляє більш як 300 провідних підприємств різних галузей починаючи від інвестиційної діяльності, харчової та переробної промисловості, індустріалізації, машинобудування, креативних індустрій, IT та інновацій, туризму та освіти, а також інвестори, покупці та відвідувачі. У кожній із представлених галузей китайський інвестор або покупець зможе побачити сучасні, технологічні, креативні розробки, створені українцями», – зазначив Степан Кубів.

За словами керуючого директора з фінансування та розвитку МСБ в ЄБРР Клаудіо В’єццолі (Claudio Viezzoli), підтримка та розвиток малого та середнього бізнесу є одним із пріоритетних напрямків для ЄБРР: «Ми, разом із нашим надійним партнером ЄС, дуже чітко розуміємо важливість МСБ для розвитку будь-якої країни. У 2016 році ми підписали угоду з ЄС про надання ще більшої фінансової та консалтингової підтримки бізнесу в Україні в рамках ініціативи EU4Business. Окрім іншого, угода передбачає надання доступу до міжнародних ринків, що, безумовно, має величезний вплив на розвиток цього сектору. Нещодавно ми презентували розробку Експортного бренду країни разом із Європейським Союзом, Мінекономрозвитку та Офісом із просування експорту, який сьогодні пілотуємо на цьому важливому заході. І я вважаю, що це вже є величезним досягненням та результатом плідної злагодженої роботи усіх, хто залучений до цього процесу».

Довідково:  2017 році товарообіг між Україною та Китаєм збільшився на 17,9% та склав 7,69 млрд дол., експорт українських товарів до КНР склав 2,04 млрд дол. та зріс на 11,3%. У січні-серпні 2018 року товарообіг між двома країнами склав 5,8 млрд дол. Потенціал торгівлі між двома країнами складає понад 10 млрд дол.