27 Лип

В Чернігівському районі в с. Сновянка 24 липня 2015 року відбулось 23 засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва (Комісія).

Українську делегацію очолював Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України Г. Г. Зубко, делегацію від Республіки Білорусь очолював Заступник Прем’єр-міністра Республіки Білорусь В. І. Семашко.

 Від ICC Ukraine у засіданні  брав участь віце-президент І. Б. Гресь.

Під час проведення засідання Комісії обговорювались питання виконання рішень Протоколу від 22 травня 2013 року (останнє засідання Комісії) та стану торговельно-економічного співробітництва між Україною та Республікою Білорусь.

Крім цього, розглядалися питання,  спрямовані на поглиблення співробітництва у рамках виробничої кооперації,  машинобудівництві, стимулюванні взаємної торгівлі, агропромисловому та енергетичному секторах, транспорті тощо.

Економічне співробітництво  має великий потенціал для обох країн, які є стратегічними партнерами. Разом з тим  негативним фактором подальшого розвитку економічного співробітництва між двома країнами є членство Республіки Білорусь у ЄврАзЕС та значна її залежність  від політичного та економічного впливу Росії.

Разом з тим, відсутність паритету торгівлі між державами негативно впливає на платіжний баланс України, стабільність української грошової одиниці та  подальший розвиток економіки України. Адже, протягом  2008 – 2014 років Україна по товарах профінансувала економіку Республіки Білорусь на суму 10, 89 млрд. дол. США, про що свідчить сумарне від’ємне сальдо торгівлі по товарах за вищевказаний період. Тому одним із головних питань, яке обговорювалось під час засідання, було  питання взаємовигідного співробітництва між Україною та Республікою Білорусь.