26 Лют

25-26 лютого у м. Києві тривав семінар «Угода СОТ про спрощення процедур торгівлі та Національний комітет з питань спрощення процедур торгівлі».

Семінар організовано Європейською Економічною Комісією ООН, Конференцією Організації Об’єднаних Націй з торгівлі та розвитку, Її Величності Службою податків і митних зборів (Великобританія), Всесвітньою Митною Організацією.

Його проведено у співпраці з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Українським національним комітетом Міжнародної Торгової Палати (ICC Ukraine), Міжвідомчою робочою групою зі спрощення процедур міжнародної торгівлі та логістики в Україні, Асоціацією транспортно-експедиторських та логістичних організацій України, «Укрзовніштранс».

Серед учасників – представники Уряду України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України,урядові та міжнародні організації, що задіяні у спрощенні процедур торгівлі, а також міжнародні партнери, що працюють з Україною над впровадженням спрощення процедур торгівлі.

Проведення Семінару спрямовано як на надання допомоги Україні у створенні Національного комітету з питань спрощення процедур торгівлі, положення, мандату та плану дій, які вже знаходяться в процесі розробки; та в імплементації Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі, так і допомогу Україні в її зусиллях розробити стратегію спрощення процедур торгівлі на платформі Національного комітету з питань спрощення процедур торгівлі.

Протягом двох днів доповідачі – представники відповідних регулюючих органів та бізнес спільнот України, а також представники ЄЕК ООН, ЮНКТАД, Митниці Великої Британії (UK Customs), ВМО та інших партнерів з розвитку – говорили про переваги та проблеми спрощення процедур торгівлі для України. На сесіях семінару розглядались як організаційні питання створення та функціонування Національного комітету з питань спрощення процедур торгівлі, так і зміст його роботи та сфера діяльності.

Серед питань, що розглядались під час Семінару:

  • найкращій міжнародний досвід та рекомендації зі спрощення процедур торгівлі;
  • методологія створення та підготовка співробітників Національних комітетів з питань спрощення процедур торгівлі та ефективна участь у процесі приватного сектору;
  • міжнародна допомога для спрощення процедур торгівлі та Національних комітетів з питань спрощення процедур торгівлі;
  • національна стратегія спрощення процедур торгівлі для України.

В рамках семінару 25 лютого також відбулось засідання Міжвідомчої робочої групи зі спрощення міжнародної торгівлі та логістики в Україні.

Проведення Семінару базується на роках роботи з підтримки проектів зі спрощення процедур торгівлі, а також підтримки Міжвідомчої робочої групи зі спрощення процедур міжнародної торгівлі та логістики в Україні та результатів дослідження готовності України до імплементації Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі, проведеного за підтримки ЮНКТАД та ЄЕК ООН.