02 Чер

Український національний комітет Міжнародної торгової палати (ІСС) є осередком ІСС на території України, та відповідно до підписаної Хартії в своїй діяльності керується і має відповідати вимогам установчих документів ІСС.

ICC є незалежною, самоврядною, некомерційною міжнародною організацією, яка діє на підставі Конституції ІСС, та не може виконувати функції держави, що розповсюджується в тому числі на національні комітети і їх структурні підрозділи.

Законом України «Про запобігання корупції» в редакції від 02.06.2016 року третейські судді прирівняні до осіб, уповноважених на виконання функцій держави, з покладенням на них обов’язку звітувати та нести відповідальність нарівні з державними службовцями. З ухваленням зазначеної норми, оскільки третейський суд є невід’ємним структурним підрозділом Українського національного комітету ІСС, утворилася колізія між статусом національного комітету за законодавством України, і вимогами Конституції ІСС, яка має бути усунена.

В 2017 році була ухвалена нова редакція Арбітражного регламенту ICC, яка набула чинності 01.03.2017 року. Відповідно до Арбітражного регламенту ICC, Міжнародний арбітражний суд Міжнародної торгової палати є єдиним органом, уповноваженим адмініструвати арбітражі від імені Міжнародної Торгової Палати.

З метою приведення у відповідність діяльності національного комітету у відповідність з правилами та процедурами, закріпленими Конституцією ICC та Арбітражним регламентом ICC Український національний комітет прийняв рішення про припинення діяльності Постійно діючого третейського суду при Українському національному комітеті Міжнародної Торгової Палати.

Повне припинення функціонування та закриття Третейського суду має завершитися у вересні 2017 року.

В зв’язку з наведеним, позовні заяви приймаються до розгляду до 10 серпня 2017 року.