30 Вер

З 30 вересня до 2 жовтня 2015 р. у м. Києві проходитиме триденний семінар з питань готовності України до впровадження Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі (УСПТ СОТ).

Семінар організовано Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міжвідомчою робочою групою зі спрощення процедур міжнародної торгівлі та логістики в Україні, Європейською економічною комісією ООН (ЄЕК ООН) та Програмою розвитку комерційного права Міністерства торгівлі США. Його учасники – посадовці середньої та вищої ланок органів державної влади.

Основна мета семінару полягає у визначенні конкретних кроків, необхідних для повної реалізації різних положень УСПТ СОТ (інституціональні механізми, логістика, зміни в законодавстві тощо).

Протягом трьох днів учасники семінару розглянуть проект звіту про готовність України до реалізації положень УСПТ СОТ, підготовлений експертами ЄЕК ООН.

Серед питань, що будуть обговорюватись:

  • рішення Уряду України стосовно того, яке відомство має очолити процес імплементації УСПТ СОТ;
  • офоіційне створення національного комітету з питань спрощення торгівлі відповідно до вимог статті 23.2 УСПТ СОТ;
  • забезпечення прогресу у впровадженні окремих заходів УСПТ СОТ, щодо яких Україною було надано повідомлення як про заходи категорії «A», але щодо яких експертами виявлено відсутність готовності;
  • визначення рівня зовнішньої допомоги та потреб додаткового часу стосовно заходів, які має бути віднесено до категорій «B» або «C»;
  • залежність можливості запиту на допомогу зовнішніх партнерів у впровадженні заходів категорій «С» від швидкого прийняття рішення Урядом України щодо визначення категорійності заходів УСТ СОТ;
  • розгляд і юридична оцінка ратифікації Україною УСПТ СОТ.

Результатом семінару буде розробка конкретних рекомендацій щодо необхідного додаткового часу та зовнішніх ресурсів для впровадження кожного заходу УСПТ СОТ. Розроблені рекомендації стануть частиною підготовки урядового плану дій із їх впровадження із зазначенням конкретних часових рамок та бюджетів.