22 Вер

22 вересня цього року у Києві відбувся бізнес-форум «Україна-Естонія», в якому взяли участь представники ділових кіл України та Естонії. Форум проходив в рамках візиту до України делегації ділових кіл Естонії на чолі з Генеральним секретарем ICC Estonia Тіі Таммемагі.

Президент Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати ICC Ukraine Володимир Щелкунов, відкриваючи Форум зазначив, що Угода про Асоціацію між Україною та ЄС відкрила нові перспективи для розвитку бізнесу в Україні.

ICC Ukraine готовий запропонувати нові напрямки взаємодії ділових кіл обох країн та можливі формати співпраці. Він, зокрема, наголосив, що задля забезпечення інтересів обох країн ICC Ukraine готовий відкрити в Естонії власний міжнародний центр ділового співробітництва, який буде надавати вітчизняному бізнесу необхідний комплекс послуг та допомогу для виходу на естонський ринок.

Володимир Щелкунов також наголосив, що ICC Ukraine, як активний учасник формату «Діалог влада-бізнес», буде доносити позицію бізнесу та формулювати пропозиції щодо усунення проблем, робити усе аби позиція бізнесу буда почута та врахована.

Посол Естонії в Україні Mаргус Рава в свою чергу зазначив, що взаємна торгівля між країнами зазнала значного падіння. Об’єм двосторонніх торгівлі скоротився з 0,5 млрд євро до 100 млн. євро за останні кілька років. Значна кількість естонських підприємств покинула ринок України. Але є і позитивні сигнали, які можуть стати початком значного зростання у майбутньому.

Проблемам України у європейському контексті був присвячений виступ члена Європейського Парламенту Урмаса Паета (тема виступу: «Криза в Україні та реакція міжнародної спільноти»).

Зона вільної торгівлі України з ЄС, що вступає в дію 1 січня 2016 року, відкриває нові перспективи для розвитку міжнародної торгівлі та економічного зростання України. Урмас Пает підкреслив, що Естонія глибоко інтегрована в усі структури ЄС та євроатлантичної спільноти і готова підтримати Україну, зокрема надати експертів в усіх сферах здійснення реформ.

Сьогодні Україна має вкрай низькі міжнародні індекси розвитку бізнесу і потребує консолідованої міжнародної допомоги, особливо інвестицій задля модернізації економіки. Україна у свою чергу повинна забезпечити бізнесу стабільність та передбачуваність правил. Адаптація до високих вимог європейського ринку буде важкою але необхідною умовою для розвитку конкурентоздатності українських товаровиробників.

За словами Урмаса Паета, Україна потребує усіх видів підтримки міжнародної спільноти. Наразі країна має потужну підтримку у Європарламенті, в якому діє неформальне об’єднання «Друзі України» (до нього входять 100 депутатів). Вони забезпечують підтримку України на усіх рівнях, зокрема щодо збереження і посилення пакету санкцій, що були застосовані до Росії після анексії Криму та військової агресії на Сході України.

Естонія як член ЄС підтримала консолідовану позицію Євросоюзу попри вразливість власної економіки від їхніх наслідків, адже Росія посідає третє місце за обсягами двосторонньої торгівлі. Введення санкцій – це акт солідарності міжнародної спільноти з народом України, захист власних принципів у відповідь на виклик з боку Росії.

У другій частині Форуму представники Leinonen Ukraine, а також  провідних компаній Естонії презентували присутнім підприємцям України та Естонії умови та особливості ведення бізнесу в обох країнах.

По завершенні Форуму Генеральними секретарями Володимиром Михайловим та Тіі Таммемагі було підписано Угоду про співпрацю ICC Ukraineта ICC Estonia. Угоду підписано в рамках взаємодії національних комітетів ICC, що регулюється Хартією Міжнародних Торгових Палат щодо співробітництва між національними комітетами країн. Документ передбачає, зокрема, системну консолідацію зусиль обох сторін, спрямовану та налагодження партнерських взаємин між діловими колами країн.