16 Лют

Про те, що Тернопілля є привабливим для інвесторів, свідчать часті візити міжнародних делегацій до області. Нещодавно до Тернополя завітав делегат німецької економіки в Україні Александер Маркус, який разом з керівництвом області, віце-президентом з регіонального розвитку Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати (ICC Ukraine) Тарасом Демкурою і головою регіональної ради підприємців Тернопільської області Володимиром Гевком обговорили напрямки міжнародної співпраці.

У планах – реалізація проектів щодо розвитку підприємств, особливо аграрного сектору. Александер Маркус зазначив, що першочерговим напрямком діяльності бачить вихід української продукції на ринки Європи, зокрема, на німецькі.

Одним з найголовніших завдань німецької економічної місії в Україні – навчити підприємців вести торгівлю за світовими стандартами. У 2015 році бюро Делегата німецької економіки в Україні започаткувало проведення семінарів «Вихід на ринки Німеччини та ЄС». У цих навчаннях уже взяли участь 220 наших підприємств.

Згідно з даними статистичного підприємства Німеччини, експорт української товарної продукції зріс упродовж останнього року на 3,3 %. Європейський Союз в односторонньому порядку ініціював низку кроків в напрямку митного регулювання для полегшення доступу українських товарів до країн ЄС. З 1 січня 2016 року почала діяти у повному обсязі Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС. Тим не менше, виникає чимало практичних питань, коли українські виробники мають намір постачати свої товари на ринки ЄС. Тому необхідно навчити, як правильно встановлювати ділові контакти в ЄС.

Віце-президент  ICC Ukraine зазначив, що міжнародна співпраця – це те, чого не вистачало нашим підприємствам в минулому.

«Сьогодні варто докладати всіх зусиль, щоб зробити все можливе для розширення бізнесу і виходу на світовий рівень. Навчальні семінари, впровадження нових технологій, пошук партнерів є складовими успіху на шляху до виходу на нові ринки. Якщо підприємці за кордоном бачитимуть цікавий продукт для переробки, то вони спрямують ресурси для підвищення якості виробництва. Із цього і варто починати співпрацю, яка має базуватись на довірі. Приємним є і той факт, що невдовзі планується відкриття нового заводу, що буде виробляти продукцію для Фольксваген-Ауді «Бортнеце-Украіна», – додав він.

a84d10eb786e868f56fb1fce7a0eef94-2