08 Вер

В київському парку ім. Тараса Шевченка 3 вересня 2015 року відбулась унікальна подія — майстер-клас із малювання графіті на полотні на тему боротьби з підробками. Соціальний захід «Я купую справжнє! Я не купую підробок!» у межах просвітницької кампанії «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні» організували й провели Український альянс по боротьбі з підробками та піратством (УАПП) та Київська міська державна адміністрація (КМДА) з метою підвищення рівня обізнаності українського суспільства щодо прав інтелектуальної власності та наслідків їх порушення.

У відкритті акції взяли участь ініціатори заходу та їхні однодумці: заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, президент УАПП Антоніна Пахаренко-Андерсон, директор департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олена Мініч, голова Державної служби інтелектуальної власності України Алла Жарінова, президент ICC Ukraine, радник Прем’єр-міністра України Володимир Щелкунов, завідуюча кафедри інтелектуальної власності юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, д.ю.н., професор Олена Орлюк, представник Департаменту організації митного контролю та оформлення Державної фіскальної служби України Олексій Гащицький.

GEX_4941

Високоповажні гості говорили про важливість і актуальність проблеми виробництва й споживання контрафактних товарів, про надзвичайно серйозні наслідки, які має цей незаконний бізнес, та про те, як важливо єднатись у подоланні цього всесвітнього лиха.

Зокрема, Антоніна Пахаренко-Андерсон розповіла про старт і перебіг просвітницької кампанії, її сподвижників і учасників, та підкреслила, що «підробки є серйозною загрозою для здоров’я та безпеки споживачів: шини, гальмівні колодки і подушки безпеки автомобілів, деталі літаків, електричні побутові прилади, дитяче харчування, іграшки, лікарські засоби, агрохімікати тощо — надзвичайно небезпечні для людей і довкілля. Тому для подолання проблеми підробок необхідно консолідованими зусиллями правоохоронних, митних, судових органів та правовласників ліквідовувати незаконні виробництва, відстежувати ланцюги поставок, удосконалювати систему судового переслідування і ліквідації незаконних мереж розповсюдження контрафакту та проводити регулярні просвітницькі заходи серед споживачів, розповідаючи їм про небезпеку придбання фальсифікату. Адже відомо, що попит породжує пропозицію, тому боротись із цим явищем слід, починаючи з себе. Кожен має пам’ятати, що купуючи підробку, ми не тільки отримуємо продукцію сумнівного походження і якості, але й особисто підтримуємо організовану злочинність».

Під час акції «Я купую справжнє! Я не купую підробок!» найсміливіші учасники малювали плакати, зображуючи за допомогою балончиків із фарбою своє ставлення до підробок і піратства. Студенти, викладачі та прості перехожі із цікавістю роздивлялись Музей підробок УАПП, що розгорнувся поруч, ставили запитання експертам і отримували відповіді й поради, як не купити підробку, дізнавались нову інформацію про проблему виробництва й споживання підробок та шляхи її розв’язання. Крім того, всі охочі могли взяти участь в анкетному опитуванні дослідження громадської думки щодо споживання підроблених товарів та отримати на згадку пам’ятні сувеніри з гаслами «Я купую справжнє! Я не купую підробок!» («I Buy Real! I Don’t Buy Fakes!»).

GEX_4998

Захід викликав неабиякий інтерес засобів масової інформації — було багато відеокамер і кореспондентів, котрі спілкувались із організаторами, гостями та учасниками акції. Та й учасників було чимало — люди, почувши анонс по радіо чи телевізору, приїздили з різних районів Києва, спеціально щоб подивитись на підробки і дізнатись більше про проблему контрафакції та шляхи її подолання. Сподіваємось, усе це свідчить про зацікавленість українців у придбанні оригінальних товарів, про їхнє прагнення не бути обманутими в тому, де фальсифікат, а де — достойна річ, а також допоможе донести якомога більшій аудиторії усвідомлення того, що підробки шкодять не тільки кожному з нас, але й Україні в цілому, враховуючи щорічне недоотримання бюджетом країни мільярдів гривень потенційних податкових надходжень, зниження прямого інвестування в результаті втрати країною інвестиційної привабливості, зростання корупції та злочинності, відсутність чесної конкуренції на ринку, зменшення кількості робочих місць та відтік за кордон професійних кадрів.

GEX_4697