Президент Порошенко підписав антипіратський закон про видачу контрольних марок

Реалізація закону буде сприяти боротьбі із порушенням прав суб’єктів авторського права, повідомляє прес-служба очільника держави. Метою закону є удосконалення процесу маркування екземплярів аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, інших баз даних. «Дякуючи прозорості процесу маркування правовласники зможуть ефективно контролювати процес видачі марок та оперативно протидіяти шахрайству та незаконному використанню цих захисних елементів. Реалізація закону буде сприяти створенню додаткового механізму для боротьби з піратством та порушенням прав суб’єктів авторського права», – сказано в повідомленні.

Слід зазначити, що у своїх висновках Головне науково-експортне управління Верховної Ради висловило сумнів в актуальності запропонованих змін і підкреслило, що нині об’єкти авторського права у більшості друкуються і Інтернеті, де контрольні марки не використовуються.

Також до відома, на початку вересня парламент підтримав у другому читанні законопроект про видачу контрольних марок. Після кількох невдалих спроб, ЗА – проголосувало 240 народних депутатів.

ICC має бренд програму BASCAP, створену з метою підвищення обізнаності про економічну та соціальну шкоду, пов’язану з підробками та піратством, а також прохання про збільшення зобов’язань місцевих, національних та міжнародних органів влади щодо забезпечення та захисту прав інтелектуальної власності.

Підрозділ активно працює при УНК МТП, редакція Інформаційного бюлетеня ІСС Ukraine готує коментарі з приводу імплементації Закону про видачу контрольних марок.