24 Кві

Економічний розвиток, сприятливий бізнес-клімат та надходження прямих іноземних інвестицій напряму пов’язані із охороною інтелектуальної власності. На цьому наголосив у своєму виступі на відкритті Міжнародного форуму по боротьбі з підробками та піратством Президент Українського Національного комітету Міжнародної Торгової Палати ICC Ukraine Володимир Щелкунов.

Інтелектуальна власність позитивно впливає на економіку будь-якої країни (це і зростання ВВП, і створення робочих місць, і податкові  надходження, і розвиток та конкурентоздатність компаній).

Інтелектуальна власність сприяє також технологічній модернізації. У сучасному світі сфера технологій і послуг швидко наздоганяє галузь виробництва і є рушієм надходження прямих іноземних інвестицій. Тому для повної реалізації свого потенціалу прямих іноземних інвестицій Україні потрібно буде забезпечити надійну законодавчу базу у сфері інтелектуальної власності, зокрема щодо захисту прав інтелектуальної власності.

Для країн з перехідною економікою, до яких належить і Україна, реальне економічне зростання залежатиме від здатності створити середовище, яке стимулює і підтримує інновації, а надійний режим охорони інтелектуальної власності матиме вирішальне значення для досягнення цілей щодо підтримки інноваційних підприємств та збільшення попиту на інновації у всіх галузях економіки.

к4