16 Тра

У відкритті Дня Європи, яке відбулося 16 травня 2015 року на Михайлівській площі м. Києва, взяли участь посли держав — членів ЄС, представники Уряду  та мерії Києва.

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані.

Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи (цей день святкують також у країнах-кандидатах – Македонії, Туреччині).

Щорічне відзначення згаданого заходу в нашій державі започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 р. № 339, яким встановлено третю суботу травня датою святкування в Україні Дня Європи.

Вже традиційно День Європи розпочався флеш-мобом барабанщиць Київського Державного будинку художньої та технічної творчості, та виступом зведеного військового оркестру гарнізону Києва.

В рамках святкування відбудуться також публічні дебати з представниками української влади та послами держав-членів ЄС, вікторини з європейської тематики.