Податкова політика для цифрової економіки

В епоху безпрецедентних цифрових перетворень оподаткування цифрової економіки є провідною темою глобальної фіскальної декларації.

Пропозиції на регіональному та національному рівнях були закамульовані впродовж останніх місяців, на основі рішень урядів з різних країн.  ICC підтримує гармонізований підхід для забезпечення того, щоб міжнародні податкові правила залишалися актуальними та застосовуваними у світовій економіці, що постійно переорієнтується на цифровий контекст, і вважає, що будь-які заходи мають бути спрямовані на відповідність глобальним зусиллям. ICC рекомендує, щоб будь-яка зміна міжнародних правил чи принципів повинна здійснюватися шляхом всебічного та узгодженого підходу.

Цифрова економіка не тільки революціонізує бізнес, але також створює нові можливості для глобального зростання та процвітання. Якщо підходити правильно, технологічні досягнення та цифрові підключення можуть стимулювати інновації у бізнес-моделях, бізнес-мережах та передачі знань, а також полегшить доступ на міжнародні ринки для великих та малих, старих та нових підприємств.

“Цифронізація економіки викликає складні проблеми”, – сказав Крістіан Кайзер, голова Комісії з питань оподаткування Міжнародної Торгової Палати. “ICC підкреслює необхідність того, щоб країни спільно обговорювали та врегулювали податкові виклики, що виникають внаслідок цифрової обробки, через взаємний консенсус і повторює, що будь-які рішення мають бути довгостроковими та мати широке прийняття країнами, щоб забезпечити бездоганне застосування для бізнесу”.

Нова система оподаткування цифрової економіки

З огляду на важливість цієї теми, МТП скликає групу експертів з питань бізнесу для розробки політичної основи міжнародно визначених податкових принципів для розгляду при визначенні відповідних політик щодо оподаткування цифрової економіки. Ця структура має на меті допомогти визначити контури відповідної податкової системи для цифрової економіки, яка сприяє підприємницькій діяльності, створенню робочих місць та економічному зростанню. Це також підкреслює необхідність побудови узгодженої міжнародної регуляторної бази для світового бізнесу, яка грунтується на принципах, здатних забезпечувати постійну еволюцію цифрових бізнес-моделей. Оскільки оцифрування залишається важливим чинником глобального економічного зростання, політика, пов’язана з оподаткуванням цифрової економіки, має прагнути сприяти економічному зростанню, транскордонній торгівлі та інвестиціям, а не перешкоджати їм.

ICC вітає багатосторонній підхід Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) з глобальним залученням понад 110 членів, що належать до ОЕСР в рамках всеохоплюючої системи, з метою досягнення консенсусу щодо оподаткування цифрової економіки. Проміжний звіт ОЕСР “Податкові виклики, що виникають у процесі цифрової обробки”, який було оприлюднено лідерами G20 цього року, визнає, що існують технічні та складні питання стосовно оподаткування прав та розподілу прибутку, і для поглибленого аналізу необхідні спільні зусилля для вирішення цих проблем. У своїй “Доповіді лідерам G20” на саміті G20 у грудні 2018 року в Буенос-Айресі Генеральний секретар ОЕСР висловив сподівання, що на черговому саміті G20 лідери зможуть дійти спільної думки стосовно перспектив оподаткування цифрової економіки.

ICC, що представляє більше 45 мільйонів компаній у всьому світі, наполегливо рекомендує вжити відповідні заходи, що були б узгоджені з глобальними зусиллями, спрямованими на забезпечення послідовності та узгодженості та щоб уникнути подвійного і надмірно оподаткування.

Також передбачається, що на цьому тижні відбудеться засідання Робочої групи ОЕСР з цифрової економіки для поглиблення обговорення цього питання. ICC підтримує думку про те, що будь-яка податкова реформа повинна бути як практичною, так і ефективною у сприянні більшої послідовності на міжнародному рівні.

ICC як і раніше прагне надати знання та експертизу від імені бізнесу з метою визначення довгострокового глобального рішення щодо оподаткування цифрової економіки.