16 Лют

9 – 11 лютого 2016 року в Національному еколого-натуралістичному центрі (НЕНУ) учнівської молоді пройшов Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму. Конкурс проходив за підтримки Національної академії наук України, Державної служби інтелектуальної власності України, Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності».

До участі у конкурсі були запрошені 59 молодих раціоналізаторів і винахідників віком від 16 до 23 років. Проекти оцінювались в десяти категоріях: «екологічно безпечні технології та прикладна екологія», «медицина та охорона здоров’я», «психологія», «біологія», «хімія», «сільськогосподарське дослідництво та винахідництво», «ресурси енергозбереження», «фізика», «інженерні науки» і «науки про Землю».

Членом журі конкурсу в категорії «ресурси енергозбереження» був голова комісії з енергоефективності ІСС Ukraine Анатолій Козленко, за участі якого було визначено переможців: І місце – 12 проектів, ІІ місце – 10, ІІІ місце – 13, IV місце (заохочувальне) – 7.

Кращі учасники конкурсу отримали почесні кубки від Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності», а також цінні призи від ТОВ «Технології відновлених ресурсів» і Президіуму Національної академії наук України. Від Національного еколого-натуралістичного центру всі учасники змагання отримали сувенірні офісні набори.

Поза тим, голова комісії з енергоефективності ІСС Ukraine обговорив з керівництвом НЕНУ проведення заходів за участю експертів та фахівців ІСС Ukraine. Адже реалізація подібних проектів спрямована на стимулювання учнівської молоді до винахідництва та впровадження енергозберігаючих технологій.