31 Жов

Участь у Форумі взяли близько  500 учасників:  представники Білорусі, Македонії, Естонії та Казахстану, провідні фахівці у галузі IT-технологій, керівники та співробітники міжнародних ІТ-компаній. 

Учасників заходу привітали почесні гості: Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Македонія в Україні Столе Змейкоскі, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Казахстан в Україні Самат Ордабаєв, голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко, голова Сумської обласної ради Семен Салатенко, ректор Сумського державного університету Анатолій Васильєв. Перед широкою аудиторією з доповідями виступили віце-президент ICC Ukraine Володимир Демура, («Розвиток ІТ-кластеру в регіонах»); заступник директора Парку високих технологій Республіки Білорусь Олександр Мартинкевич, («Досвід створення парку високих технологій та його роль в економіці країни»); представник компанії NetCracker  Микола Сергієнков, («ІТ-освіта та профорієнтація. Погляд зі сторони»). Далі, учасники форуму працювали у п’яти паралельних дискусійних панелях: BUSSINESS STRATEGY «БІЗНЕС-НАУКА-ВЛАДА»; УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТАМИ; SUMYPHPUSERGROUP; СУЧАСНІ ІТ-ТРЕНДИ; QUALITYASSURANCE.

 ПРЯМА МОВА:

 Микола КЛОЧКО, голова Сумської обласної державної адміністрації.

 Сумщина може похвалитися потужною науковою ІТ-базою. Адже недаремно випускники саме ІТ-спеціальностей всіх вишів області затребувані як в Україні, так і за її межами. Наші молоді науковці володіють унікальними розробками, працюють в провідних ІТ-компаніях. Міжнародний форум «ITPEOPLESUMY» сприяє об’єднанню зусиль влади, бізнесу та науки задля того, щоб ІТ-технології стали невід’ємною складовою усіх сфер економіки Сумщини, її розвитку, як регіону з високим IT-потенціалом.

 Семен САЛАТЕНКО, голова Сумської обласної ради.

 Дуже приємно бути присутнім на цьому заході. Адже Форум – це той ланцюг, який поєднує цікаві бізнесові ідеї ділових людей з усього світу. Переконаний, сьогодні ми перегортаємо чергову сторінку в розвиту ІТ технологій Сумської області.

 Столе ЗМЕЙКОСКІ, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Македонія в Україні

 Між Македонією та Україною склалися гарні відносини. Переконаний, наші країни мають чудові перспективи співробітництва у сфері ІТ. Нині ми відкриваємо спеціалізовані університети та ІТ-лабораторії, з якими, сподіваємося, співпрацюватимуть виші Сумщини

 Самат ОРДАБАЄВ, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Казахстан в Україні

 Експортний потенціал України, що закладений в галузі високих технологій, можна порівняти навіть з експортним потенціалом сільського господарства й металургії України. Тому ми хочемо й будемо співпрацювати з вами. Та й сьогодні вже бізнес Сумської області активно контактує з підприємцями з Казахстану.

 Володимир ДЕМУРА, Віце-президент ICC Ukraine, ініціатор Форуму

 Сумщина має надзвичайно великий потенціал та перспективи у галузі ІТ-технологій.По перше, є база для отримання профільної освіти – Сумський державний університет.В регіоні успішно працюють міжнародні ІТ компанії. Вони виконують замовлення для клієнтів з багатьох країн світу. Сьогодні ж головне – знайти правильні підходи та шляхи роботи у цьому напрямку. І найперше завдання – об’єднати бізнес, владу та науку навколо однієї ідеї – розвитку hi-tech (високих технологій). Ми маємо більше уваги приділяти інноваційним технологіям. В першу чергу, це стосується створення ІТ-кластера та технопарку, які повинні стати рушійною силою у розбудові регіону.Тому створення  ІТ-кластера ми пропонуємо включити до Стратегії розвитку Сумської області.

 Анатолій ВАСИЛЬЄВ, ректор СумДУ, співорганізатор Форуму.

 Сумський державний університет  йде в ногу з часом. Ми готуємо спеціалістів для сфери ІТ. У нас чудова база – це і навчальні лабораторії і центри, створені спільно з ІТ-компаніями.  Кращого майданчика для проведення Форуму ніж наш університет, годі було знайти. Важливо обговорити напрямки для подальшого співробітництва, в тому числі і створення ІТ-кластеру.

 Костянтин МАКАРЕНКО, Президент Сумської Торгово-промислової палати, співорганізатор Форуму.

 Вважаю, що створення IT-кластеру в області задасть позитивної динаміки розвитку бізнесу на Сумщині. Наше завдання – створити такі умови, щоб найсучасніші технології розвивалися тут, щоб молоді талановиті й перспективні фахівці плідно працювали на території нашої області, на території України, а не виїжджали за кордон у пошуках гідних зарплат і пристойних умов життя. Ці та інші питання ми і обговоримо під час Форуму.

 Олександр МАРТИНКЕВИЧ, заступник директора Парку високих технологій Республіки Білорусь

 З радістю поділився нашим досвідом щодо створення Парку високих технологій. Свого часу ми зіткнулися з такими самими проблемами як і у вас. Вони полягали в тому, що навчальні заклади готують кваліфікованих спеціалістів. Але найкращі потім їдуть працювати у великі міста або інші країні. Тому на першому етапі актуальним є питання створення належних умов для роботи ІТ компаній. Також дуже важливо вибудувати правильну систему освіти, мотивувати школярів вивчати математику та фізику. Адже майбутнє саме за технічними спеціальностями.

 Яан ХЕЙНСОО, представник  Агенції  Розвитку  Підприємництва Естонії у Східній та Центральній Європі 

 Дякую за запрошення взяти участь у Форумі. Хочу поділитися досвідом Естонії. У нас дуже маленька держава, але ми змогли із традиційної країни зробити е-країну, е-Естонію – у нас всі процеси в державі ведуться он-лайн, що звело бюрократію до нуля  Ми прагнули, аби в Естонії все було прозоро, тому пішли в шляхом створення е-держави. І сьогодні без цього не уявляємо країну.

 Сергій ПРОЦЕНКО, декан факультету ЕЛІТ Сумського державного університету.

 У стінах Сумського державного університету ми зібрали всі провідні ІТ кампанії  регіону. До цього часу, можливо, на ІТ бізнес звертали не достатньо уваги. Проте наразімісцеві ІТ-компанії стають помітними гравцями на ринку Сумщини та і всього світу. Сьогодні плануємо обговорити основні напрямки розвитку ІТ. Це великий крок у розвитку сучасних технологій.

 ОЛЕКСАНДР АЛФІМОВ, директор CPCS

 Форум безумовно потрібен. Це дуже гарне починання. Часто нам просто не вистачає підтримки. Сподіваюся, віднині ситуація зміниться. Дякую організаторам, дякую університету за можливість обговорити нагальні питання та і просто зустрітися. «Айтішники» більше спілкуються з комп’ютером ніж з людьми. І коли нашого брата «витягують», кличуть подивитися на інших і себе показати – це чудово.

 Олег НЕСТЕРОВ,  директор MindK

 У нас у місті працюють багато ІТ компаній, але всі вони замикаються в собі. Мовляв моя хата з краю – нічого не знаю. Форум «IT PEOPLE SUMY» – перша подія, яка об’єднує айтішників. І це надзвичайно важливо. Чекаю сьогодні обговорення щодо створення в місті кластерів, об’єднань, груп спрямованих нарозвиток ІТ технологій в місті.

 Микола СЕРГІЄНКОВ, керівник навчально-консультативного центру  Netcracker у СумДУ

 Вийшла дуже цікава програма. Хотілося б взяти участь у кожній із секцій. Сподіваюся Форум буде ефективним. Подібні заходи треба проводити на постійній основі. Адже є можливість озвучити проблемні питання перед представниками влади та керівництвом навчального закладу

 Олександр Рот-Сєров, керівник підрозділу компанії Portaone в Сумах

 Суми – унікальне місто в плані ІТ. Це в першу чергу пов’язано з університетом, який готує спеціалістів. У нас багато талановитих «айтішників», які роблять якісний продукт. Головне, щоб вони залишалися працювати і надалі в Сумах. Адже майбутнє в нашого міста є. І сьогодні головне популяризувати ІТ серед школярів, серед молоді. Саме цього чекаю від Форуму.

 Сергій ФОМІН, директор компанії AMC BRIDGE

 Всі традиційно говорять про потенціал нашого міста у сфері машинобудування. Проте Суми заявляють про себе як місто «айтішників», з величезним потенціалом у галузі інформаційних технологій. Тому надзвичайно важливо, що на Форумі зібралися представники влади, бізнесу та науки. Ми зможемо почути один одного і випрацювати подальшу стратегію роботи.

 За матеріалами прес-служби Сумської ОДА, Сумської обласної ради, СумДУ, Сумської ТПП та ICC Ukraine

unnamed (7) unnamed (8) unnamed (9) unnamed (10) unnamed (11) unnamed (12) unnamed (13) unnamed (14) unnamed (16) unnamed (17) unnamed (19)