Особливу увагу ІСС приділяє електронному впорядкуванню ділових операцій

Оскільки державні служби стають все більше цифровими, підприємства стикаються із змінними тенденціями у торгових практиках. Однією з найважливіших цифрових перетворень останніх років є збільшення доступу до програмного забезпечення через підключення до віддалених серверів, які зазвичай називають “хмарою”.

Компанії в усьому світі все частіше використовують послуги керування за допомогою «хмари», які надають програмне забезпечення як онлайнове сервісне обслуговування, а не ліцензування та встановлення програмного забезпечення на комп’ютері. І це не просто бізнес, який бачить переваги використання цієї технології. Уряди також використовують «хмарні» служби для підвищення ефективності та якості публічних послуг. Наприклад, деякі податкові адміністрації почали перевіряти рахунки-фактури, коли вони обробляються бізнес-додатками, а не роками пізніше, як це історично було.

Багато країн вже ввели регуляторні мандати, коли постачальники та покупці повинні інтегрувати свої системи бізнес-транзакцій з платформою «хмар», яка працює або контролюється податковою адміністрацією. Дані транзакції, такі як цифрові рахунки-фактури, повинні потім надсилатися на цю платформу для автоматичного попереднього затвердження за певними етапами.

Цей крок до того, що ICC називає “постійним контролем трансакцій”, став початком безмовної глобальної революції у дотриманні податкового законодавства. Тенденція також поширюється функціонально – від рахунків-фактур до даних фізичних та фінансових ланцюгів постачання, а також від податкових адміністрацій до інших правоохоронних органів. Це створює цікаву динаміку, коли складні бізнес-системи та процеси повинні адаптуватися до інформаційно-комунікаційних технологічних систем, розроблених державним сектором. ICC вважає цю тенденцію ключовою стратегічною темою бізнесу, що має великий потенціал для підвищення ефективності ділових та державних операцій в цілому.

На жаль, в даний час існують високі ризики та суттєві витрати для компаній, що породжують ширші економічні наслідки – через відсутність координації між урядами, які випускають такі постійні платформи транзакцій.

Саме тому ICC скликає експертну групу державних і приватних спеціалістів для просування спільної мети – зменшення податкового тягаря для бізнесу, а також полегшити збір податків країнами.

Серед інституційних партнерів ICC є Межамериканський центр податкових адміністрацій, який бере активну участь у цій роботі. Робоча група з безперервного електронного державного контролю за діловими операціями розробляє документ з питань проблем, який визначає суттєві тенденції та встановлює обговорення рекомендацій щодо майбутніх дій.

ICC сподівається, що ця група буде стартовою радою спільних заходів щодо забезпечення безперервного контролю транзакцій, що є перевагою, а не перешкодою, для бізнес-ланцюгів постачання та державних операцій.