16 Лис

Кількість нападів піратів у 2015 суттєво знизилась завдяки адекватним та рішучим діям, зокрема арештам та судовим переслідуванням ініціаторів та організаторів нападів

 Загальна кількість серйозних випадків піратських атак та нападів цього року у світі значно знизилась. Про це йдеться у попередній доповіді за 2015 рік Центру Міжнародного Морського Бюро Міжнародної Торгової Палати (ММБ ICC) щодо глобального піратства.

Президент Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати ICC Ukraine Володимир Щелкунов повідомляє: «Дані Центру Міжнародного Морського Бюро Міжнародної Торгової Палати свідчать, що рівень небезпеки від піратських нападів у світі значно знизився значною мірою завдяки рішучим та адекватним діям урядів країн та міжнародних організацій. Разом з тим, поблажливість та заспокоєння можуть виявитися передчасними, адже ризики залишаються все ще дуже високими».

В цілому, цього року піддались нападу 154 судна, зафіксовано 21 спроби нападу і 15 суден було викрадено. У загальній складності 226 членів екіпажу були взяті в заручники, 14 піддались нападам, 13 отримали поранення, 10 викрадено і 1 вбито.

У Південно-Східній Азії результатом рішучої боротьби із піратством стало суттєве зниження рівня небезпеки. У 2015 році зафіксовано лише 2 випадки викрадень, які сталися в третьому кварталі цього року.

Крім того, влада Індонезії та Малайзії заарештували членів угруповання, яке підозрюється у скоєнні нападів на судна.

“Надійні дії, вжиті зокрема, владою Індонезії та Малайзії – у тому числі арешт одного з можливих замовників нападів – це саме той тип протидії та стримування піратства, який потрібен”, – стверджує директор Міжнародного Морського Бюро ICC Поттенгал Мукундан.

Попри те, що в останньому кварталі повідомлялося лише про один новий випадок атаки в Гвінейській затоці, ММБ ICC вважає, що реальна їхня кількість у регіоні є значно вищою.

Разом з тим, біля берегів Сомалі або в Аденській затоці, які протягом тривалого часу були гарячими точками з піратства, цього року жодного інциденту не зафіксовано. У своєму звіті ММБ ICC зазначає, що позитивні зрушення стали результатом впливу одразу кількох чинників. Передусім спільних зусиль кількох флотів, що перебувають у регіоні, використання керівниками компаній ефективних практик управління у протидії сомалійським піратам та залучення приватних охоронних структур. Фахівці також відзначають значну роль уряду, який стабілізував ситуацію у країні. На сьогодні сомалійські пірати продовжують утримувати 29 членів екіпажу з метою отримання викупу.

Доповідь ММБ ICC закликає судновласників та екіпажі суден зберігати пильність. Зокрема, ситуація на березі Сомалі відзначається як “крихка” із загрозою піратства, яку все ще не «усунено».

ММБ ICC є єдиним у світі незалежним центром, створеним щоб цілодобово отримувати повідомлення про піратські напади по всьому світу.
ММБ ICC закликає всіх капітанів і власників повідомляти будь-яку фактичну інформацію про спроби або підозри на піратство чи/або збройні інциденти та грабіжні напади центральний офіс ММБ ICC, що розташований у Куала-Лумпур.

 

Департамент стратегічних комунікацій ICC Ukraine