03 Лют

Президент Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати (ICC Ukraine) Снимок pershiyЩелкунов Володимир дав інтерв’ю каналу «Перший діловий». У своєму інтерв’ю на тему «Як санкції проти Росії впливають на економіку України» президент Щелкунов наголосив, що останнім часом Україна почала активно розвивати стосунки на європейському ринку. «Україні було надано значних пільг та преференцій у багатьох напрямках, що допоможе зробити українські товари конкурентоздатними на міжнародній арені. Гарні позиції Україна має у таких напрямках як захист рослин, лимонна кислота, клейковина, експорт курятини та меду. Активним чином розвиваються IT ринки, де Україна має власний потужний потенціал.» Як заступник голови ради експортерів України, Володимир Щелкунов висловив впевненість у тому, що Україні є що пропонувати.

Бізнес України і Росії дуже пов‘язані між собою, доля російського капіталу в Україні на 2013 рік складала 29%, таким чином санкції проти Росії впливають і на бізнес в Україні. З одного боку, санкції Заходу звичайно уповільнюють активність бізнесу в Україні, але з іншої сторони і стримують Путіна в його діях проти України. Однак в довгостроковій перспективі ці санкції будуть стимулювати українських бізнесменів до виходу на міжнародні ринки ЄС, США, африканські, арабські країни, зокрема Катар, Кувейт, Саудівська Аравія, Іорданія. Якщо порівняти ВВП Євросоюзу, що складає 17 трильйонів доларів, ВВП США, розміром у 16 трильйонів та ВВП Росії у 2 трильйони доларів, то очевидно, що перед Україною відкриваються ринки, більш ніж у 16 разів перевищуючі ринок Росії.

«Необхідно розробити новітню маркетингову стратегію по виходу на новітні ринки, та встановити окремий контроль по кожному з напрямків», вважає Володимир Щелкунов. Завдяки фінансовій допомозі європейських партнерів Україна почала модернізацію своїх теплоелектростанцій, та заявила на весь світ про бажання співробітництва з іноземними організаціями з ціллю покращення газотранспортної системи. В цьому році Україна підписала договір з Польшею про будівництво газового терміналу на кордоні двох країн. Як побічний ефект санкцій на Росію було підвищено ціни на енергоносії. Якщо трапиться обвал економіки Росії, то це не буде такою катастрофою для України, як це було б раніше, повідомив Володимир Щелкунов, президент Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine).

На запитання про те, чи зможе вистояти російська економіка, якщо цивілізований світ відключить російські банки від системи СВІФТ, президент ICC Ukraine відповів, що це буде катастрофою для банків Росії, в цілому банківська система буде у дуже важкому становищі і її функціонування буде практично неможливим.

 

Автор статті

Стецюк Катерина