Генеральний секретар ICC Джон Дентон разом з відомим економістом Джефрі Сакс виловив спільні погляди бізнесу щодо Глобального пакту про навколишнє середовище

Генеральний секретар ІСС Джон  Дентон АО разом з відомим економістом з глобального розвитку Колумбійського університету Джефрі Саксом виробили спільну позицію Глобального пакту про навколишнє середовище, презентованого Президентом Франції Еммануелем Макрон на Генеральній Асамблеї Організації Об’єднаних Націй.

Захід, на якому йшлося  обговорення Глобального пакту зібрав провідних експертів з ділового, юридичного, дипломатичного, економічного та етичного напрямку.

Головні п’ять ключових моментів  обговорення:

 1. Залучення бізнесу до спілкування є ключем до успіхуВідповідаючи на запитання щодо того, як бізнес ставиться до зазначеного пакту, пан Дентон наголосив на необхідності включення бізнесу до діалогу та заявив, що Організація Об’єднаних Націй визнала, що взаємодія з приватним сектором може збільшити очікувані перспективи.

  “Ми дізналися, як ефективно втілювати Паризьку угоду, що ключове значення має раннє залучення приватного сектора до цього процесу. Ця угода була значним каменем спотикання в попередніх переговорах, що призвело до того, що приватний сектор залишився на стороні та, зрештою, не її втілити не вдалося”

 2. Бізнес-спільнота підтримує Глобальний пакт, але потрібна додаткова робота”Ми пам’ятаємо, що перед нами важливий шлях у створенні процесу, який є всеосяжним”, – сказав пан Дентон. “Ми відкриті для підтримки, але мають принципи узгодженості та ефективності, щоб визначитися у формах підтримки”.

  Пан Дентон підкреслив необхідність робити більше для захисту навколишнього середовища, але додав, що це має бути здійснено таким чином, щоб все було відкритим, всеохоплюючим і призводило до ефективних наслідків. Він застерігає, що хороші ідеї з потенціалом для забезпечення послідовності, ефективності та чіткості часто можуть бути зменшені процесом, коли вони переходять у практичний розвиток.

  “Ми підтримуємо принцип інструмент гармонізації екологічних правил, але ми вважаємо, що потрібно ще більше їх допрацювати”, – сказав пан Дентон. “З точки зору забезпечення ефективного формування консенсусу ми повинні витрачати більше часу аби це обговорити і ухвалити правильні рішення”.

 3. Бізнес 20 – це сила яка може вплинути для внесення змін у вплив на клімат, і постійно виносити це питання до глобальної порядку денногоПан Дентон запевнив учасників, що, хоча зміна клімату не була в порядку денному Великої двадцятки, ця проблема була ключовою для Business 20 або B20, яка постійно закликає лідерів країн діяти.
 4. СОТ має займатися самостійно питаннями торгівлі, адаптуючи їх до проблем захисту навколишнього середовищеКоментуючи зв’язки між торгівлею та навколишнім середовищем, пан Сакс, який є спеціальним радником Генерального секретаря ООН та директор Центру сталого розвитку Колумбійського університету, заявив, що діяльність Світова організація торгівлі не була безпосередньо  спрямована на захист навколишнього середовища. Економіст висловив сумнів, що Глобальний пакт міг би глобально виконати покладене на нього навантаження самостійно. Закликаючи до прагматизму в цьому напрямку, пан Сакс сказав: “Якщо буде підписаний договір, його не можна перевантажити дуже реальними, важкими проблемами. Ідея полягає в тому, щоб уточнити, спростити та зробити законним те, що є нашою нормативною базою … Торговельні питання слід розглядати в торговельному контексті у СОТ “. Відповідаючи на зауваження пана Саксаа про те, що торговельний режим потребує реформи для сумісності з захистом навколишнього середовища, пан Дентон зазначив, що багатостороння торгова система потребує реформи для цілеспрямованості  21-го століття. “У ICC ми створюємо алгоритм, щоб підтримати ініціативу першого кроку, започаткованого президентом Макроном. Цифрова платформа, яка буде запущена на засіданнях МВФ / Світового банку на Балі в наступному місяці, розроблена таким чином, щоб дозволити усім побачити, як найкраще реформувати систему.
 5. ICC буде залучати бізнес та проводити роз’яснювальну роботу.ICC проведе круглий стіл для обговорення перспектив бізнесу щодо запропонованого Глобального пакту по навколишньому середовищу в січні 2019 року перед першим раундом переговорів 14 січня в Найробі.

  На додаток до того, що ІСС є єдиною діловою організацією, яка має статус Постійного спостерігача на Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй, МТП також є координатором з питань навколишнього середовища ООН для бізнесу та має унікальну можливість зробити свій внесок у розвиток ділової дискусії з Глобального пакту.