• Тра
  05

  Час: 09.30-16.30

  Місце: м. Суми

  Ініціаторами його проведення стали Міжнародна Торгова Палата ICC Ukraine, регіональне представництво організації в Сумській області, обласна та міська влада.13153447_234835176879691_1130609387_nУ роботі Форуму «Сумщина Invest» взяли участь представники Міністерств та відомств, народні депутати України, керівники провідних компаній та вищих навчальних закладів Сумської області, представники ICC Ukraine та очільники регіональних відділень Міжнародної Торгової Палати; з польської сторони – представники Люблінського Воєводства та міста Люблін, Генерального Консульства Республіки Польща в місті Харків, керівники провідних компанії Польщі. Форум викликав неабиякий ажіотаж. Зал засідань Сумського національного аграрного університету, у якому відбувалося зібрання, був переповнений.Консул з економічних питань Генерального Консульства Республіки Польща у Харкові Владзімеж Ліщинський привітав учасників Форуму та подякував за запрошення та можливість взяти участь у зібранні. Він зауважив, що поляки під час реформ допускали помилки, тому зараз хочуть допомогти українцям їх не повторювати: «Польська сторона відкрита до співпраці і готова поділитися досвідом».

   «Сумщина Invest» – це дуже потрібний захід. Подібні Форуми потрібно проводити регулярно і залучати якомога більше іноземних партнерів. Міжнародна Торгова Палати ICCUkraineготова допомагати 13181058_234835180213024_1471438817_nу налагодженні ділових   контактів та надавати всебічну допомогу», – зауважив Перший віце-президент, Генеральний   секретар Міжнародної Торгової Палати ICCUkraine Володимир Михайлов. «Для нас важливо   презентувати економічний потенціал регіону. Знайти європейських партнерів, показати їм, що   Сумщина – інвестиційно-приваблива область. Тут динамічно розвивається сільське господарство ,  наука, IT-технології», – зауважив керівник регіонального представництва ICC Ukraine в Сумській   області Володимир Демура. – Головне завдання ICC Ukraine якраз  і полягає у поглибленні   міжнародної кооперації, збільшенні потоків іноземних інвестицій в економіку країни та окремих   територій».

  «ICC Ukraine – це чудовий майданчик для налагодження ефективних комунікацій між бізнесом, владою та наукою. Міжнародна Торгова Палата об’єднує країни та регіони. Нещодавно Одеса приймала представницький Форум «Nordic Business Day 2016». Наразі естафету підхоплюють Суми, а вже 19-20 травня у Тернополі відбудеться подібний Форум «Тернопільщина Invest – 2016», – додав керівник регіонального представництва ICCUkraine Володимир Демура. За його словами, восени на Сумщині планується провести масштабний Форум з розвитку ІТ-технологій. Під час форуму голова обласної ради Семен Салатенко репрезентував економічний потенціал та інвестиційні можливості Сумської області.

    13183209_234835226879686_1807617481_n    «Сумщині є чим пишатися. Нам є над чим працювати.  Сподіваюся, що цей Форум дасть поштовх  для подальшого розвитку інвестиційної привабливості регіону», – додав голова обласної ради.      Він  побажав учасникам зібрання плідної роботи та ефективних результатів. «Я приїхав до України  та Сум, аби взяти участь у Форумі та обговорити напрямки співробітництва. Моя фундація  допомагає фірмам і бізнесменам з України започаткувати бізнес в Польщі та Європі. Разом із тим,  ми шукаємо бізнесменів, які бажають інвестувати в Україну та відкрити свої підприємства. Чудово,  що вдалося організувати такий Форум. Це гарна можливість познайомитися та поспілкуватися», –  поділився враженнями Віце-президент Люблінської  Фундації Ділової співпраці та Міжнародного  Співробітництва Збігнев Войцеховски. «Для нас велика честь приймати гостей на базі Сумського національного аграрного університету. Ми маємо давні дружні стосунки з Люблінським воєводство. Переконаний вони лише поглиблюватимуться. Сьогодні, поляки пропонують ціли низку цікавих проектів, які стосуються сільського господарства, переробки, поводження з побутовими відходами, енергетики, тощо. Ми говорили про можливість створення українсько-польського інженерного центру на базі СНАУ. Також відкриваються перспективи співробітництва між навчальними закладами Сум та Любліна», – зауважив ректор Сумського національного аграрного університету Володимир Ладика. 

   «Важливо, що під час проведення такого представницького Форуму велика увага приділена саме темі ІТ-технологій. Безумовно, АПК та ІТ – визначальні у розвитку області. Це дві експортно орієнтовані галузі. ІТ-напрямок дуже важливий. Сьогодні в Сумах працюють потужні американські, канадські компанії, є компанії, які створили випускники нашого університету. Вони  виконують замовлення для багатьох країн Європи та Америки», – наголосив декан факультету електроніки та інформаційних технологій Сумського державного університетуСергій Проценко.13181012_234835223546353_533198975_nУчасники зібрання взяли участь у двох паралельних сесіях: «Сільськогосподарський потенціал   Сумщини. Агробізнес. Перспективи міжнародного співробітництва. Розвиток сільських територій» ; та «IKT», під час яких обговорили актуальні питання, зокрема:  Успішне впровадження аграрної   реформи: міжнародний досвід та українські реалії; Перспективи сталого аграрного та сільського   розвитку; Інвестиційна привабливість сільських територій; Підтримка нової фермерської генерації.   Органічне виробництво. Розвиток оптової торгівлі. Оптові ринки сільськогосподарської продукції.   Взаємодія в трикутнику «ІТ-Бізнес»-«Освіта»-«Влада»; Розвиток ІТ-потенціалу м. Суми та регіону.   Роль університету, як координатора взаємодії; Цифрова Сумщина. Створення та розбудова Smart   city, iGov та системи електронного документообігу на всіх ланках влади; Створення та розбудова IT   Cluster Sumy; Нові технологічні стартапи – чудові інвестиційні можливості чи лише мрія? Тренди IT outsourcing, що і надалі буде зростати: Big Data, IoT, web-розробка, мобільні додатки, QA, кібер-безпека, хмарні технології тощо. Чого очікувати в наступні 5 років?, тощо.

   Крім того, делегація з Польщі ознайомилася з роботою ТОВ «Керамейя», АТ «Технологія», ТОВ «Горобина».