• Чер
  15

  Час: 12.00

  Місце: Бразилія, м. Сан Паоло

  1. Із вітальним словом до учасників звернувся генеральний директор Світової Організації Торгівлі Роберто Азеведо, який, зокрема, зазначив важливий внесок Міжнародної Торгової Палати у підписанні глобальної угоди в Балі у рамках проведення міжнародної конференції на рівні міністрів економіки і торгівлі у Досі, що дозволило вже сьогодні ратифікувати цю Угоду керівниками урядів 83 країн (залишається ще 23); найважливішим завданням на найближчу перспективу лишається саме процес імплементації досягнутих домовленостей. Р. Азеведо висловив упевненість, що керівництво МТП спільно із СОТ вживатимуть конкретних заходів на підтримку глобального бізнесу і подальшої лібералізації світової торгівлі і зняття існуючих бар’єрів у торгівлі.
  2. Новим Президентом Міжнародної Торгової Палати на 2-річний період було одностайно обрано пана Суніла Бхарті Міттал, засновника та Президента BhartiEnterprises. У ході короткотривалої робочої зустрічі було у попередньому плані домовлено:

  –       Надіслати листа щодо взаємин між ICCUkraineта Торгово-промисловою палатою України;

  –       Надіслати листа-запрошення відвідати Україну із робочим візитом у зручний час.

  1. Першим віце-президентом МТП було обрано пана Джона Дентона, партнера і генерального директора CorrsChambersWestgarth(провідна незалежна юридична компанія Австралії)
  2. Президентом Світової Федерації торгово-промислових палат на наступний дворічний період було переобрано пана Петера Міхока, президента Торгово-промислової палати Словакії.
  3. Світова Рада МТП ухвалила такі зміни до Конституції Світової організації бізнесу:

  –       Надання МТП додаткових повноважень у контексті реалізації її статутних цілей і завдань, відповідно до французького законодавства

  –       Збільшена кількість членів Правління МТП з 27 до 28 осіб

  –       Внесені зміни до терміну повноважень Президента і віце-президентів МТП, відповідно, встановлено термін – 2 роки. Почесним Президентом МТП на 2-річний період затверджено колишнього президента Террі МкГро

  –       Поширена сфера повноважень Президента МТП щодо фінансів, розробки стратегії та імплементації загальних завдань МТП

  –       Ухвалено можливість, у разі відсутності на заходах МТП, надавати свій голос на підтримку або проти резолюцій Світової ради через надсилання офіційного листа за два тижні до проведення Світової ради безпосередньо генеральному секретарю

  –       Світовій раді надана можливість вносити пропозиції щодо призначення членів Міжнародного Арбітражного Суду у тих країнах, де національні комітети МТП відсутні. Остаточну рекомендацію надає Президент Міжнародного арбітражного суду при МТП.

  –       Було запропоновано на розгляд Голів Національних комітетів МТП новий варіант Угоди замість Хартії – «Угода Глобального Партнерства», проте низка Національних комітетів, у тому числі і ICCUkraine, висловила ряд суттєвих застережень щодо змістовної частини документу і запізнілим його надсиланням (за 2 дні до початку Світової ради).

  1. Щорічні внески Національних комітетів – в результаті тривалої дискусії вдалося, окрім інших національних комітетів, погодити розмір щорічного членського внеску для ICCUkraineна 2017 рік у розмірі 7595 євро.
  2. Світова Рада ухвалила створення нових Національних комітетів: Кенія, Перу, Філіппіни, Афганістан, Еквадор – загальна кількість – 95.
  3. 10-й Світовий конгрес Торгово-промислових палат – 19-21 вересня 2017 року у Сіднеї, Австралія).
  4. Наступна Світова рада МТП – 6 червня 2017 року у Найробі (Кенія)