• Січ
  26

  Час: 10:00

  Місце: м. Жешув (Польща)

  “Можливості, яких не можна втратити” – під таким гаслом у місті Жешув (Польща) 26-28 січня 2017 року відбудеться Х Форум Європа–Україна – один із ключових заходів, які проводить варшавський Інститут східноєвропейських досліджень, організатор Економічного форуму в Криниці.

  Форум Європа–Україна має десятилітню традицію, а січнева зустріч у місті Жешув буде приводом відсвяткувати ювілей.

  5554d34-625

  Вперше Форум Європа–Україна зібрав учасників 2007 року у Вроцлаві, а наступні чотири конференції (2008-2011) приймав Київ. У 2013 році форум було організовано в Будапешті, а наступного року – в польському гірському курорті Криниця. Протягом 2015-2016 років захід проводився у польському місті Лодзь. У кожній з цих конференцій брали участь кількасот учасників.

  Наступний, Х Форум Європа–Україна пройде під гаслом “Можливості, яких не можна втратити”, а головне завдання конференції – привернути увагу до необхідності пришвидшення перетворень, аби величезний суспільний потенціал України та дружніх їй держав, який проявився під час Євромайдану, був використаний відповідним чином, аби Україна зайняла місце в європейській родині.

  Традиційно планується розпочати Форум презентацією щорічної доповіді на тему ситуації в Україні в 2016 році, підготовленого Центром Разумкова. Також буде  проведено три пленарні сесії, до участі в яких  запрошено голів та віце-спікерів парламентів Польщі, України, Грузії та Європейського парламенту, а також членів урядів низки зацікавлених держав.

  35226d5-1

  Перша пленарна сесія буде присвячена оцінці досягнень та недоліків демократії в Центрально-Східній Європі. Друга має відповісти на питання, яка економічна політика сьогодні може запевнити економічне зростання. Третя сесія стосуватиметься міжнародної політики. Учасникам цієї сесії обговорять питання, як світова спільнота може допомогти Києву в завершенні конфлікту з Росією.

  Окрім того, під час Х Форуму Європа–Україна планується організація близько 35 панельних дискусій, які будуть розділені на 4 програмні стежки: бізнес та економіка, європейська інтеграція та реформи, міжнародна політика, а також суспільство та історія.

  В рамках стежки, яка буде присвячена реформам та втіленню Угоди про асоціацію Україна–ЄС, найбільше зацікавлення викликають теми, пов’язані з наслідками кризи європейського проекту, що посилюється на Старому континенті.

  42e136e-2

  В економічному блоці найцікавішими здаються дискусії на тему енергетичної безпеки, перспектив українського сільського господарства, ролі національного капіталу і державних фірм, а також шансів для Центральної Європи та України, які може дати китайська програма “нового Шовкового шляху”.

  В рамах Форуму заплановані також презентації міст та областей України. Вперше на Форумі Європа–Україна в місті Жешув буде проведена міжнародна виставка, яка не тільки надасть можливість представити пропозиції фірм з різних держав та регіонів, а й стане шансом для поглиблення співпраці між ними.

  Запрошуємо всіх зацікавлених до інтернет-реєстрації та акредитації на Х Форум Європа–Україна.