COP24: чотири бізнес-пріоритети для майбутнього саміту з питань клімату

Бізнес активізує заходи з питань запобігання кліматичним змінам, відповідно Паризька угода дає бізнесу базове розуміння, як йому слід діяти, вважає Міжнародна торгова палата, яка представляє бізнес та промисловість на 24-й Конференції Сторін (КС24).

Консенсус давно вже встановлений.

24-а Конференція Сторін, або КС24, є ключовим заходом у глобальних зусиллях з боротьби зі зміною клімату. Три роки після того, як Паризька угода була остаточно ухвалена в польському місті Катовіце, КС24 визначився з крайнім терміном для узгодження зі всіма сторонами “Паризьких правил”. Ця система впровадження покаже, як уряди планують досягти цілей, визначених у договорі – а саме, збереження зростання середньоєвропейської середньої температури менше ніж на 2 ° С.

Нещодавні наукові дослідження показали, наскільки терміновим і нагальним є досягнення цих глобальних кліматичних цілей. Остання доповідь Міжурядової групи з питань зміни клімату (МГЭИК) ООН попереджає про необхідність негайних змін, щоб уникнути великих економічних та соціальних витрат, які призведуть до глобального потепління на 1,5°С вище доіндустріального рівня.

Оскільки COP24 стартує цього тижня, тут є чотири основні пріоритети бізнесу:

  1. Посилити розуміння важливості недопущення кліматичних змін

Більше компаній, ніж будь-коли, починають вживати заходи, які впливають на клімат, і причина проста: кліматичні зміни – справа кожного. Неможливість пом’якшити наслідки зміни клімату призведе до катастрофічних збитків. Це також буде негативним для бізнесу, зважаючи на глобальну економіку в цілому. ICC закликає Сторони підсилити зусилля для досягнення цілей втілення принципів Паризької угоди та сприяння глобальним зусиллям щодо досягнення зменшення викидів парникових газів.

“Неможливість вирішити проблему зміни клімату завдає шкоди всім нам”, – заявив Генеральний секретар ІСС Джон Дентон. “Країни повинні вийти за рамки мінімального рівня та вжити змін, якщо ми хочемо досягти цілей, викладених у Паризькій угоді”.

  1. Прийняти Паризький правил

Для того, щоб компанії могли реалізувати свій позитивний потенціал по відношенню до клімату, необхідна більша впевненість у довгостроковій політиці та інвестиціях. Паризькі правила дозволять підприємству збільшити свої інвестиції в інновації, дослідження, інфраструктуру та новітні технології та рішення, які будуть необхідними для досягнення цілей зменшення викидів передбачених Паризькою угодою.

“Ми закликаємо всі Сторони на Конференції COP24 доопрацювати ключові деталі, які забезпечать повне дотримання Паризької угоди”, сказав Джастін Перкретсон, голова Комісії з питань навколишнього середовища та енергетики ІСС. “Це заохотить інновації для підтримки вирішення проблем зміни клімату”.

  1. Принесіть бізнес-проект.

Кліматичні правила та політика, які узгоджуються на міжнародному та національному рівнях, матимуть величезний вплив на те, як бізнес може допомогти боротися з кліматичними змінами, впливаючи на внутрішні та міжнародні операції компаній, ланцюжки постачання, планування та інвестиції. Це означає, що бізнес має унікальну релевантність, технічну експертизу та тематичні дослідження, які будуть мати вирішальне значення для забезпечення ефективності.

Хоча бізнес бере участь у реалізації Паризької угоди, діалог може бути набагато більш ефективним. ІСС наполегливо закликає Сторони включити бізнес у розробку політики щодо протидії змінам клімату, щоб прискорити та заохотити інновації приватного сектора до технологій, що змінюють правила гри, за допомогою відповідної фіскальної політики та адаптації ведення бізнесу до кліматичних змін та пом’якшення інвестиційних можливостей.

  1. Розробити трансформаційну політику щодо клімату, яка працює для кожного, кожен день і скрізь

Як зазначено в спеціальній доповіді МГЕЗК щодо досягнення цілей, викладених у Паризькій угоді, необхідні термінові та трансформаційні заходи. Такі зміни матимуть відчутні наслідки для працівників у всьому світі та їхніх спільнот, особливо тих, хто працює в галузях з великими викидами вуглецю. Оскільки ми працюємо над досягненням цілей Паризької угоди, усім зацікавленим сторонам у суспільстві буде необхідно встановити стійкий шлях для узгодження інтересів громад, працівників та підприємств.

Бізнес є ключовим фігурантом у цьому відношенні, і ICC розпочав роботу над новим документом, в якому визначаються принципи глобальної ділової спільноти щодо справедливого переходу – забезпечення економічної та соціальної життєздатності громад у процесі глобального трансформації економіки з нульовим рівнем викидів.