22 Чер

На минулому тижні відбулась конференція «Запровадження розрахунку за опалення і водоспоживання на основі комерційного та індивідуального обліку», серед організаторів якої – енергетичний сектор Групи підтримки України Європейської комісії, Світовий банк, Німецьке товариство з міжнародної співпраці та інші.

В роботі форуму взяли участь члени Комісії з енергоефективності Українського Національного комітету Міжнародної Торгової Палати ІСС Ukraine – голова Комісії Анатолій Козленко та член Комісії, представник фірми ДАНФОСС Віктор Пирков.

В своїх доповідях, Олександр Домбровський – народний депутат України, Сергій Савчук – Голова Держенергоефективності наголосили на необхідності запровадження стовідсоткового обліку споживання енергоресурсів та важливості вивчення зарубіжного досвіду. Вони також розповіли про формування нормативної бази та стимулювання обліку та бережливого споживання енергії, навели приклади дії застосування уже схвалених законів.

Член Групи підтримки України Європейської Комісії Кжиштов Герульскі доповів про порядок обліку енергоресурсів в країнах ЄС з огляду на вимоги нормативних документів та можливості запровадження досвіду цих країн в Україні.

Доповідачами із Данії, Польщі, Німеччини було презентовано сучасні технології розподілу, обліку та розрахунків за енергію, а також проблеми, які при цьому виникають.

Групою «Реанімаційний пакет реформ» було представлено для обговорення проект Закону України «Про забезпечення комерційного обліку теплової енергії, води та водовідведення у сфері комунальних послуг».

У своєму виступі голова Комісії з енергоефективності ІСС Ukraine Анатолій Козленко підкреслив важливість участі асоціацій, громадських об’єднань та інших неурядових організацій у впровадженні та роз’ясненні переваг організації обліку спожитої енергії, без якого не можлива її економія. В планах Комісії проведення окремого засідання, де своїм досвідом поділяться також учасники конференції «Запровадження розрахунку за опалення і водоспоживання на основі комерційного та індивідуального обліку».