22 Січ

Заступник міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Петухов, голова третейського суду при ICC Ukraine, експерт РПР Тарас Шепель, міністр юстиції України Павло Петренко, керуючий партнер ЮФ “Авеллум партнерс”, заступник голови Комітету з корпоративного права та фондового ринку АПУ Микола Стеценко, директор Центру комерційного права Валентина Данішевська й адвокат, менеджер групи із судової реформи РПР Вікторія Ободовська 21 січня 2016 року провели прес-конференцію на тему: “Скасування Господарського кодексу: думка регуляторів та громадськості”.

Шепель_Укрінформ (2)-2

Ідея скасування Господарського кодексу має широку підтримку серед громадськості, підприємців та бізнес-асоціацій, а також міжнародних інвесторів, що зацікавлені розширювати свою діяльність і в Україні. 

«Бізнес вітає будь-які зміни, які спрощують нормативне регулювання комерційної діяльності», – зазначив у своєму виступі голова Третейського суду при ICC Ukraine Тарас Шепель. 

Шепель_Укрінформ (1)-2

Міністерство юстиції також виступає за скасування Господарського кодексу, більшість норм якого є застарілими або дублюються галузевим законодавством. Про це під час прес-конференції в Укрінформі заявили очільник відомства Павло Петренко і його заступник Сергій Петухов.

Господарський кодекс містить норми, які дублюють норми спеціалізованих законодавчих актів або суперечать їм, а також містить норми, які потребують зміни при перенесенні їх до інших законів. Наприклад питання державної власності та діяльності державних підприємств урегульовано таким чином, що створюють нерівні умови діяльності державних та приватних підприємств.

На практиці скасування Господарського кодексу потребує ретельної підготовки: необхідно визначити ті зміни, які повинні відбутися у Цивільному кодексі та спеціалізованих законодавчих актах, підготувати ці зміни, а також належним чином поінформувати бізнес та громадськість.

З цією метою найближчим часом буде створено робочу групу, до якої увійдуть правники, науковці, представники бізнес-організацій.

         Повний відеозапис прес-конференції розміщено тут