Alibaba відкрила першу в Європі платформу електронної комерції

Китайський інтернет-гігант Alibaba відкрив першу на європейському ринку міжнародну платформу з електронної комерції. Як повідомило в четвер Центральне телебачення Китаю, в її завдання входить просування довгостроковій транскордонної торгівлі. Церемонія відкриття відбулася в бельгійському місті Льєжі, в ній взяв участь прем’єр-міністр країни Шарль Мішель, а також посол КНР в Брюсселі Цао Чжунмін. Підписи під угодою, на основі якого буде здійснюватися проект, поставили віце-прем’єр Бельгії Кріс Пітерс і старший директор Alibaba Джеймс Сун.

“Створення нової платформи електронної комерції дозволить більшій кількості бельгійських підприємств здійснювати взаємодію з Китаєм і просувати високоякісну продукцію з Бельгії на китайському ринку заради обопільної вигоди” – зазначив Цао Чжунмін, підкресливши, що прагматичне співробітництво двох країн отримало “новий стимул до розвитку”.

У свою чергу Шарль Мішель заявив, що ця нова платформа для взаємодії підвищить конкурентоспроможність бельгійських і китайських підприємств на міжнародній арені.

Паралельно компанія Cainiao Smart Logistics Network, яка виступає в якості дочірнього підрозділу Alibaba, уклала домовленості з аеропортом Льєжу про лізинг простору площею 220 тис. кв. м для створення в повітряної гавані спеціального логістичного центру, в який на початковому етапі буде інвестовано близько € 75 млн.

Згідно з прогнозами, нова електронна платформа в сукупності з супутньою інфраструктурою в найближчі п’ять років дозволить забезпечити в Китай імпорт європейської продукції вартістю $ 200 млрд.