14 Вер

13 вересня 2017 р. відбулося урочисте підписання Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво у сферах розвитку підприємницького середовища та публічного врядування в Харківській області між провідними харківськими бізнес-асоціаціями та громадськими спілками економічного спрямування. Підписантами стали: Український національний комітет Міжнародної Торгової Палати (від імені Кузнєцова І.І., виконавчого директора Харківського РП), Об`єднання промисловців і підприємців Харківської області – регіональне відділення ВГО «Український союз промисловців і підприємців», Спілка підприємців Харківської області, Асоціація приватних роботодавців, Міжнародна торгова палата в Україні (ICC-Ukraine), Громадська спілка «Фундація Схід-Захід», Громадська організація «Асоціація робітників з впровадження тепло- та енергозберігаючих технологій», Об’єднання підприємців торгівлі та громадського харчування Харківської області «Торгова єдність» та Громадська спілка «Слобожанські стратегії». Ця подія сталап черговим і дуже очікуваним етапом у поєднанні зусиль громадського сектора Харківщини навколо спільних і актуальних завдань сучасного порядку денного, який формується під впливом загально-національних процесів: дерегуляції економіки, децентралізації влади, програми енергонезалежності і реформи енергетики тощо. Предметом Угоди стало:
– Взаємодія Сторін у здійсненні свідомих спільних дій на територій Харківської області та а її межами, спрямованими на обмін інформацією стосовно розвитку підприємницького середовища і публічного врядування через проектну роботу,  залучення і трансфер кращих технологій і ефективних практик в Харківський регіон,  професійну підготовку осіб у сфері господарювання і публічного врядування,
активізацію інвестиційної діяльності та активізацію проектної роботи в Харківській області з урахуванням особливостей економік Харківської області та України, темпів і особливостей децентралізації влади в регіонах України та різноспрямованих впливів на них зовнішніх об’єктивних чинників.
– Фіксація і підтвердження намірів щодо узгодження та доречного поєднання зусиль з координацією діяльності Сторін, що цілком спрямовані на розвиток підприємницького середовища і публічного врядування через проектну роботу в Харківській області.
Важливо, що співпраця Сторін вибудовується на рівноправних і партнерських взаєминах та взаємовигідних засадах з урахуванням самостійної правосуб’єктності Сторін. Було намічено перші конкретні спільні кроки щодо проектної співпраці в районах і територілальних громадах Харківської області, починаючи вже з вересня. Усі учасники сподіваються, що цей крок надасть додаткового поштовху для затребуваності громадської ініціативи та експертизи з боку місцевих органів влади на благо усієї Харківської області та єдиної України.