28 Лют

Національні товаровиробники України об’єднали зусилля для допомоги вітчизняним виробникам в їх зовнішньоекономічній діяльності. У минулі роки, незважаючи на відкриття європейського ринку, спостерігалося падіння українського експорту майже вдвічі, національні компанії досі відчувають труднощі із сертифікацією товарів, їх адаптацією до міжнародних технічних регламентів. При зацікавленості потенційних зарубіжних партнерів і інвесторів, обсяги і структура торгівлі залишаються незмінними і явно не відповідають потенціалу нашої країни. УСПП та Український національний комітет Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine) разом працюватимуть над вирішенням цих питань, сприятимуть бізнес-контактам, залученню інвесторів під конкретні проекти. Про це йдеться у підписаному керівниками організацій угоді. Закріплення партнерства відбулося у рамках першої спільно організованої міжнародної економічної конференції «Реальні кроки з розширення зовнішньоекономічного співробітництва».Сторони разом готуватимуть пропозиції щодо розвитку і диверсифікації торговельно-економічного співробітництва між Україною та країнами світу, суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності.
Сторони планують налагоджувати професійний аналіз та інформування українських експортерів щодо норм тарифного і нетарифного регулювання експорту та імпорту різних груп товарів, процеси сертифікації, прийняття і реалізації інвестиційних рішень.
Партнери також сприятимуть організації проведення ділових форумів, виставок, В2В зустрічей як на національних територіях, так і за кордоном.
«Упевнений, що співпраця таких структур, як УСПП і ICC Ukraine, дозволить оперативно і якісно долати ті перешкоди, з якими стикаються експортери. До нашої компетенції входить комунікація з міжнародними організаціями, діяльність на внутрішньому і зовнішніх ринках», – прокоментував президент ICC Ukraine Володимир Щелкунов.
У свою чергу, президент УСПП Анатолій Кінах підкреслив, що спільною метою є встановлення балансу національних зовнішньоторговельних інтересів України з інтересами її країн-партнерів. Крім того, необхідно докласти зусиль для нарощування не тільки обсягів експорту, а й зміни його структури, яка поки на 70% є сировинною.
У той же час керівники організацій закликали і сам український бізнес бути більш активними, вивчати правила гри на нових ринках, бути готовим до інвестування у процесі їх опанування, бути зацікавленими у сертифікації своєї продукції.
Партнери також заявили про готовність надавати свою допомогу експортерам у подоланні можливих перешкод у торгово-економічному співробітництві з їхніми закордонними контрагентами. Конкретний план дій на виконання Угоди буде розроблений і оприлюднений найближчим часом.